Obuvnícka firma prepustí na východe Slovensku vyše 300 ľudí

PREŠOV 13. mája (WEBNOVINY) – Strata zamestnania hrozí 316 zamestnancom obuvníckej firmy Galand, s.r.o. so sídlom v Snine.

Hromadné prepúšťanie spoločnosť nahlásila na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Humennom. Prebehne v mesiacoch máj až jún. Agentúre SITA to potvrdila riaditeľka úradu práce v Humennom Gabriela Karšková.

Ako uviedla riaditeľka, ohrozených je 167 zamestnancov v okrese Snina a 149 zamestnancov v okrese Bardejov. Materská firma je v Snine, v Bardejove bola zriadená prevádzka v priestoroch bývalého JAS-u.

O prácu prídu najmä zamestnanci v profesiách zvrškár a obuvník. Hromadné prepúšťanie sa dotkne 266 žien. Ako hlavný dôvod hromadného prepúšťania uviedol zamestnávateľ nenaplnenie výrobných kapacít, čo spôsobil pokles objednávok od zákazníkov.

Karšková doplnila, že v súvislosti s oznámeným hromadným prepúšťaním sa uskutočnilo dňa 30. apríla na úrade práce v Humennom stretnutie so zástupcami zamestnávateľa, na ktorom mu boli poskytnuté informácie o možnosti využitia informačno-poradenských služieb a nástrojov aktívnych opatrení na trhu práce pre zamestnancov dotknutých hromadným prepúšťaním.

„So zamestnávateľom sme dohodli spôsob informovania zamestnancov o voľných pracovných miestach, o podmienkach evidencie na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny a o podmienkach poskytnutia dávky v nezamestnanosti,“ uviedla Karšková.

Na rokovaní upozornil zamestnávateľ na skutočnosť, že aj naďalej prebiehajú obchodné rokovania, ktorých cieľom je umiestnenie prepustených zamestnancov u iných zamestnávateľov.

Stanovisko konateľa firmy Galand Milana Kočana sa agentúre SITA nepodarilo získať.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...