Očakávaná stimulácia ekonomiky podporila japonskú burzu

TOKIO 30. júla (WEBNOVINY) – Japonský akciový trh v pondelok posilnil vďaka rastúcim očakávaniam že centrálne banky v Európe aj USA oznámia nové opatrenia na stimuláciu ekonomiky.

Burzu podporila aj séria pozitívnych hospodárskych výsledkov viacerých firiem.

Akcie spoločnosti Fujitsu Ltd sa však prepadli na 33-ročné dno po tom, čo spoločnosť zverejnila vyššiu než očakávanú prevádzkovú stratu.

Hlavný tokijský index Nikkei posilnil o 0,8 % na 8635,44 bodu, širší Topix si pripísal 0,7 % a uzatvoril na úrovni 731,74 bodu.

Nedarilo sa spoločnostiam so silným zastúpením na európskych trhoch, ktoré strácali pre obavy z oslabenia dopytu v regióne.

Akcie spoločnosti Canon klesli o 0,6 %. Akcie Fujitsu sa prepadli o 12,5 % najhlbšie od októbra 1979 po tom, čo spoločnosť zverejnila prevádzkovú stratu za apríl až jún v sume 25 mld. JPY.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...