Odchodu Grécka z eurozóny sa dá podľa Schäubleho predísť

BERLÍN 20. mája (WEBNOVINY) – Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble povedal, že odchodu Grécka z eurozóny sa určite dá predísť, ale je na Grécku, aby dodržiavalo svoje dohody.

„Európska solidarita nie je jednosmerná cesta,“ uviedol minister pre nedeľník Bild am Sonntag. V rámci diskusie v Nemecku a iných krajinách o možnom odchode Grécka z eurozóny Schäuble dostal otázku, či sa tomu ešte dá zabrániť.

„Prirodzene! Pretože to je presne cieľ, ktorý sme mali na mysli, keď sme sa dohodli na rozsiahlej snahe o záchranu a na reformných programoch. Teraz je na Grécku, aby dodržiavalo svoje záväzky,“ povedal.

Schäuble uviedol, že dúfa, že Grécko bude mať stabilnú vládu tak skoro, ako je to možné. „Terajšia situácia spôsobuje neistotu. To je presne to, čo by politickí lídri nemali robiť,“ poznamenal.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...