Odvolací súd v USA zrušil zákaz predaja Galaxy Nexus

12.10.2012

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) – Americký odvolací súd zrušil zákaz predaja telefónu Galaxy Nexus juhokórejskej spoločnosti Samsung.

Ide o prehru firmy Apple v rámci prebiehajúcich sporov medzi týmito konkurujúcimi si firmami. Odvolací súd uviedol, že súd v Kalifornii, ktorý predaj telefónu zakázal v júni, svojím rozhodnutím o zákaze konal príliš voľne. Informoval o tom v piatok portál bbc.com.

Tento mesiac v USA zrušili aj zákaz predaja tabletu Galaxy Tab 10.1 spoločnosti Samsung. Apple a Samsung vedú súdny spor o to, či došlo k porušeniu patentovej ochrany.

Najnovšie súdne rozhodnutie Samsung privítal a uviedol, že „potvrdzuje to, že úlohou patentových zákonov je chrániť inovácie, nepotlačovať bezdôvodne konkurenciu a neobmedzovať zákazníkom výber.“

Segment smartfónov je jedným z najrýchlejšie rastúcich sektorov pre výrobcov telefónov a firmy Apple a Samsung patria v tejto oblasti medzi najväčších hráčov. Firma Apple, ktorá vyrába iPhony, bola medzi priekopníkmi v tomto segmente.

Samsung, ktorý vyrába smartfóny Galaxy, sa v sektore rýchlo presadil a v posledných rokoch získal veľký podiel na kľúčových globálnych trhoch. Vzhľadom na obrovský potenciál rastu sektora smartfónov je podľa analytikov pravdepodobné, že súdne spory medzi podnikmi Apple a Samsung budú pokračovať.