OECD skladá ružové okuliare z nosa, kríza sa neskončila

BRUSEL 27. marca (WEBNOVINY) – Dlhová kríza v eurozóne sa napriek pokojnejším finančným trhom v tomto roku, neskončila.

Uvádza sa to v stanovisku Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD), ktorá v utorok varovala, že európske banky sú naďalej slabé, výška zadlženia neustále narastá a splnenie rozpočtových cieľov zďaleka nie je isté.

Krajiny v eurozóne potrebujú ambiciózne ekonomické reformy, informovali predstavitelia OECD s tým, že v regióne nemôže zavládnuť uspokojenie.

Vo svojom stanovisku OECD ďalej konštatuje, že dôvera trhov v eurozónu je vzhľadom na dlhovú krízu krehká.

„Výhľad hospodárskeho rastu je neobyčajne neistý a závisí od toho, ako sa vyrieši dlhová kríza,“ informuje OECD.

Na základe prognóz Medzinárodného menového fondu (MMF) predpokladá OECD, že ekonomika eurozóny v roku 2012 porastie o 0,2 %. V nasledujúcom roku vládny dlh krajín eurozóny pravdepodobne dosiahne 91 % hrubého domáceho produktu (HDP) v regióne, aj napriek tomu, že eurozóna príjme jeden z najprísnejších balíčkov úsporných opatrení za posledných 50 rokov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...