Orange v prvom kvartáli dosiahol výnos 167 miliónov eur

3.5.2012

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – Telekomunikačný operátor Orange Slovensko zaznamenal za prvé tri mesiace tohto roku výnosy vo výške 167 mil. eur.

Po zohľadnení regulačných vplyvov a vylúčení mimoriadnych položiek ide o medziročný pokles na úrovni 5 %. Podľa údajov zverejnených materskou spoločnosťou France Telecom, klesli výnosy Orange Slovensko medziročne o 11,2 %.

„Celkové hospodárske výsledky spoločnosti Orange Slovensko sa aj v prvom kvartáli vyvíjali v súlade s očakávaniami, ktoré odzrkadľujú vývoj ekonomiky, ako aj situáciu na slovenskom telekomunikačnom trhu,“ komentovala výsledky spoločnosť. Najrýchlejšie rastúcou zložkou výnosov Orangeu boli výnosy z roamingových dátových služieb, ktoré vzrástli medziročne o 11 %.

Počet zákazníkov Orangeu v prvých troch mesiacoch tohto roka vzrástol medziročne o 1,7 %, keď ku koncu marca mobilný operátor evidoval 2,915 mil. aktívnych zákazníkov. Celkovo sa v prvom kvartáli rozhodlo podpísať, alebo opätovne predĺžiť zmluvu na paušál, predplatenú službu alebo mobilný internet 176 tisíc zákazníkov. Celkový počet fakturovaných zákazníkov vzrástol medziročne o 2,7 %.

Priemerný mesačný výnos na zákazníka (ARPU) v sledovanom období dosiahol 18,7 eura. Z dátových služieb pritom pochádzalo 23,4 % výnosov. Medziročne vzrástol v prvom štvrťroku aj počet zákazníkov využívajúcich optický internet od mobilného operátora o 12 % na 55 tisíc.

Orange Slovensko je integrovaný telekomunikačný operátor poskytujúci komplexné telekomunikačné služby v mobilnej a pevnej sieti na Slovensku. Majiteľom 100 % akcií spoločnosti Orange Slovensko je skupina France Telecom prostredníctvom Atlas Services Belgicko.