Oslabenie španielskej ekonomiky znížilo cenu ropy

NEW YORK 1. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy v pondelok klesli. Obavy zo situácie v španielskej ekonomike, ktorá upadla do recesie, a spomalenie podnikateľskej aktivity na americkom stredozápade prevážili nad očakávaniami opatrení zo strany amerického Federálneho rezervného systému (Fed) na podporu ekonomiky.

Španielsko spadlo v prvom kvartáli tohto roku do recesie a analytici hovoria, že prísne úsporné opatrenia, ktoré musel Madrid prijať, aby splnil rozpočtové ciele stanovené Európskou Úniou, oddialia zotavenie ekonomiky až na koniec tohto roka alebo na neskôr.

Júnové dodávky londýnskej ropy Brent zlacneli o 36 centov na 119,47 USD za barel. Júnové dodávky ľahkej americkej ropy si odpísali 6 centov a zlacneli na 104,87 USD za barel.

Ceny zlata v pondelok stúpli, aj keď cena žltého kovu na divízii Comex zaznamenala pokles. Na začiatku obchodovania sa zlato prepadlo o jedno percento, no potom začalo rásť. „Zlato minulý týždeň rástlo, čo posilnilo naše presvedčenie, že zlato porastie aj naďalej,“ povedal stratég spoločnosti CitiFX Tom Fitzpatrick.

Spotová cena zlata do 19:42 GMT stúpla o 0,1 % na 1 664,20 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy však zlacneli o 60 centov na 1 664 USD za uncu. Objem obchodov bol o 30 % nižší než 30-dňový priemer.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...