OTP Banka vykázala ku koncu marca zisk 870-tisíc eur

29.4.2012

BRATISLAVA 29. apríla (WEBNOVINY) – OTP Banka Slovensko dosiahla v prvom kvartáli tohto roka čistý zisk 870 tis. eur a medziročne ho zvýšila o 67,6 %.

Čisté výnosové úroky po zohľadnení opravných položiek vzrástli o 10,7 % na 7,9 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií sa zvýšili o 7,4 % na 2,5 mil. eur. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

V minulom roku dosiahla OTP Banka zisk 1,1 mil. eur, z ktorého nebude vyplácať žiadne dividendy. V medziročnom porovnaní je to výrazný pozitívny nárast, keďže za rok 2010 vykázala stratu 3,5 mil. eur.

Cieľom minulého roka bolo pre banku zracionalizovať a ďalej zefektívniť procesy, a preto banka prešla viacerými zmenami.

Menila sa štruktúra klientskej bázy s primárnym zameraním na retailových a malých a stredných podnikateľov, čo sa prejavilo v raste bilančných objemov týchto segmentov.

Spoločnosť zaznamenala výraznú dynamiku rastu v rámci úverov pre obyvateľstvo, rástla aj v objeme klientskych depozít.

OTP Banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od februára 1992, vtedy ešte pod názvom Investičná a rozvojová banka. Maďarská OTP Bank sa stala majoritným vlastníkom OTP Banky Slovensko v apríli 2002.