Oživenie finančných služieb by pomohlo britskej ekonomike

LONDÝN 22. júla (WEBNOVINY) – Korektne fungujúci sektor finančných služieb by do roku 2020 mohol vo Veľkej Británii priamo a nepriamo vytvoriť až štvrť milióna nových pracovných miest.

Vyplýva to zo správy spoločnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) zverejnenej v pondelok. Zdravá regulácia a mierne ekonomické podmienky, ktoré by pomohli oživeniu finančného sektora v krajine, by zároveň do konca dekády podporili rast britskej ekonomiky o 2 – 3 %.

„Dobre fungujúci sektor finančných služieb zvyšuje efektivitu kapitálu ale aj celkovú produktivitu Veľkej Británie. Okrem poskytovania úverov totiž tiež vytvára dopyt v rôznych iných sektoroch a pomáha zlepšiť tok kapitálu v rámci hospodárstva,“ komentoval výsledky správy ekonóm PwC Nick Forrest.

Podľa výskumu spoločnosti by správna regulácia, spolu s pevným ekonomickým podložím, do roku 2020 vo finančných službách, ako sú bankovníctvo a poisťovníctvo, vytvorila 47 500 nových pracovných miest. Vďaka oživeniu finančného sektora by však vzniklo aj 45 900 pracovných miest vo výrobe, 41 600 v maloobchode a 67 400 v sektore služieb, tvrdí PwC v správe.

Z tohto vývoja by pritom najviac profitoval Londýn a najmenej oblasť Severného Írska. Podľa alternatívneho scenára načrtnutého v dokumente by naďalej chradnúce finančné služby k rastu britskej ekonomiky prispeli len 0,2 % a v krajiny vytvorili len 12 tis. nových pracovných miest.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...