Panta Rhei má problémy, hrozí jej bankrot

BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) – Sieť kníhkupectiev Panta Rhei stojí pred krachom, niektorým vydavateľstvám nezaplatili už od Vianoc. Informáciu priniesol denník Nový Čas.

„My vydavatelia dodávame knihy, ktoré Panta Rhei predáva a nevidíme mesiace žiadne peniaze. Dodnes nemáme uhradené ani vianočné predaje,“ zverejnil časť spoločného vyhlásenia niektorých vydavateľstiev denník Nový Čas.

„Už nemáme peniaze ani na výplaty, ani na tlačiarne, všade my vydavatelia visíme obrovské peniaze,“ píše sa vo vyhlásení.

Za konkurz je aj pezinská firma

Podľa denníka SME je pod návrhom na vyhlásenie konkurzu podpísaná aj pezinská firma TK Belimex, ktorá patrí do skupiny firiem TK Grouppe.

„Nemali sme uhradené faktúry a nedohodli sme sa,“ vysvetlil dôvody návrhu manažér firmy Peter Šimko.

Z možného krachu Panta Rhei by pritom mohla skupina TK Grouppe získať. Patrí jej totiž konkurenčná sieť kníhkupectiev TK Libri.

Na webe má zoznam 41 predajní, denník Hospodárske noviny pritom uverejnil informácie, že kúpila aj obchody Ikar, Modul, Marčan a Belmart.

J&T pomoc odmieta

Panta Rhei by podľa SME mohla z dlhov vykúpiť finančná skupina J&T. Jej hovorkyňa Nikol Kubaská však záujem skupiny o Panta Rhei poprela.

Obľúbenú sieť kníhkupectiev na Slovensku predvlani kúpila česká spoločnosť Neoluxor a vlastní ju spoločne s podnikateľom Karolom Biermannom.

Spoločný podiel Biermanna a Panta Rhei v Neoluxure je založený v prospech Tatra banky za úver 153-miliónov českých korún.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...