Parný systém košického sídliska Nad jazerom bude minulosťou

24.4.2012

BRATISLAVA 24. apríla (WEBNOVINY) – Spoločnosť Tepláreň Košice, a.s. (TEKO) investuje do zmeny teplonosného média pre košické sídlisko Nad Jazerom vyše 5,2 mil. eur. Teplárenská spoločnosť pritom pôvodne plánovala vynaložiť na tento projekt 7,5 mil. eur.

Výstavbu nového horúcovodného napájača pre zásobovanie teplom košického sídliska zabezpečí česká firma Tenza, a.s. Ako vyplýva z výsledkov tendra, český podnik bol úspešný z celkovo siedmich predložených ponúk.

Nový horúcovodný napájač nahradí dožitý parný systém. Cieľom projektu je znížiť tepelné straty na existujúcich rozvodoch. Celková dĺžka trasy nového horúcovodného napájača je približne päť kilometrov. Výstavba nového napájača bude rozložená do štyroch etáp. Ukončenie výstavby je naplánované na konci roka 2014.

V nadväznosti na výstavbu horúcovodného napájača financovaného spoločnosťou TEKO bude zároveň paralelne prebiehať výstavba nových odovzdávacích staníc tepla v jednotlivých objektoch, vrátane privedenia média do týchto objektov, ktorá bude financovaná a zabezpečovaná spoločnosťou Tepelné Hospodárstvo, s.r.o., Košice.