Pätina slovenských domácností stále nemá žiadne poistenie

BRATISLAVA 24. júla (WEBNOVINY) – Pätina slovenských domácností stále nemá žiadne poistenie. Ide predovšetkým o domácnosti s najnižšími príjmami.

Medzi najrozšírenejšie poistenie u domácností patrí povinné zmluvné poistenie automobilov, ktoré majú približne tri pätiny domácností.

Svoju domácnosť majú poistenú približne dve pätiny rodín a poistenie nehnuteľnosti má približne tretina. Zistenia pochádzajú z jarného prieskumu agentúry GfK. Prieskumná agentúra GfK ho uskutočnila na reprezentatívnej vzorke tisíc respondentov.

Približne polovica Slovákov nemá uzatvorené žiadne poistenie. Tí, čo ho majú, disponujú najmä životným a úrazovým poistením.

Ako ďalej vyplynulo z prieskumu, v nasledujúcich dvanástich mesiacoch plánujú Slováci uzatvoriť najmä cestovné poistenie vrátane poistenia liečebných nákladov v zahraničí, poistenie domácností, úrazové poistenie a povinné zmluvné poistenie automobilov.

Slováci najčastejšie uzatvárajú poistenia osobne cez sprostredkovateľa, agenta, prípadne finančného poradcu. Druhým najrozšírenejším spôsobom je uzavretie poistenia osobne na pobočke poisťovne.

Spoločnosť GfK vznikla v roku 1934 v Norimbergu a pôsobí v oblasti prieskumu trhu a poradenstva v celosvetovom meradle. Pracuje pre ňu 13 tisíc ľudí, ktorí informácie zisťujú vo viac než 100 krajinách. V roku 2012 tržby spoločnosti GfK dosiahli 1,51 mld. eur. Na Slovensku pôsobí v sektore prieskumov od roku 1993.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...