Penta chce zrejme kúpiť Burger King

11.7.2012

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Slovenská finančná skupina Penta údajne rokuje o kúpe prevádzkovateľa rýchleho občerstvenia Burger King.

Podľa informácií portálu Topky.sk, ktoré získali z dvoch rôznych zdrojov, prebiehajú rokovania o obchode s nemeckým Burger Kingom už niekoľko mesiacov. Hovorca finančnej skupiny Penta Martin Danko sa však k tomu odmietol vyjadriť.

„Nevyjadrujeme sa k žiadnym firmám, ktoré nepatria do nášho portfólia a transakcie, ktoré nie sú uzavreté, nekomentujeme,“ povedal Danko pre Topky.sk.

Nemecký Burger King nevylúčil rokovania s finančnou skupinou, i keď to priamo nepotvrdil. Zo spoločnosti napísali, že momentálne rokujú s viacerými potenciálnymi partnermi.

Burger King skončil na slovenskom trhu vo februári tohto roku. Fastfoodová spoločnosť na Slovensku pôsobila necelé dva roky. Firma pôsobí od roku 1976 najmä v Nemecku, kde prevádzkuje takmer 700 reštaurácií.

Prvá reštaurácia bola otvorená 4. decembra 1954 v Miami na Floride v USA. V Austrálii je spoločnosť prevádzkovaná pod značkou Hungry Jack’s. Dnes prevádzkuje Burger King 11 000 reštaurácií vo viac než 74 krajinách sveta.