Penta vraj chce za Dôveru aspoň 400 miliónov eur

BRATISLAVA 9. mája (WEBNOVINY) – Investičná skupina Penta podľa denníka Hospodárske noviny (HN) mení postoj k odpredaju zdravotnej poisťovne Dôvera.

Denník o tom informuje vo svojom štvrtkovom vydaní na titulnej stránke. Podľa HN, ktoré vychádzajú z dobre informovaného zdroja z prostredia spoločnosti, slovenská vláda, ktorá zavádza jednu štátnu zdravotnú poisťovňu by mohla Dôveru dostať za 400 až 450 mil. eur. ,
,
„V žiadnom prípade sa nebudem vyjadrovať k vysnívaným sumám niekoho. Toto má byť predmetom znaleckých posudkov,“ uviedol pre denník minister financií Peter Kažimír.

To, či je suma Penty za Dôveru adekvátna, nechcel komentovať pre HN ani analytik INEKO Dušan Zachar, uviedol len to, že za 400 mil. eur by sa mohlo postaviť 13 nových nemocníc. Partner Penty Eduard Maták sa denníku k spomínanej predajnej cene Dôvery nechcel vyjadriť. „Vzhľadom na citlivosť informácií to nebudem komentovať,“ povedal pre HN Maták.

Ako noviny ďalej informujú Achmea, vlastník druhej súkromnej zdravotnej poisťovne Union, s Pentou o spoločnom postupe proti plánom slovenskej vlády nerokuje. Achmea vraj nemá cenu, za ktorú by bola ochotná sa zo slovenského trhu stiahnuť.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...