Penta vraj už nemusí byť vlastníkom paroplynového cyklu

19.12.2012

BRATISLAVA 19. decembra (WEBNOVINY) – Investičná skupina vraj už nie je, respektíve onedlho nebude vlastníkom bratislavského paroplynového cyklu (PPC).

Počas rozpravy v rámci druhého čítania o novele zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energií (OZE) to povedal poslanec Národnej rady SR za SDKÚ-DS Ivan Mikloš.

Opozičný poslanec to usudzuje na základe reakcií skupiny Penta k tejto novele. Podľa neho vlastníkom paroplynového cyklu v Bratislave by sa mal stať, respektíve už je nemenovaný známy „akcionár strany Smer-SD“.

Investičná skupina Penta odmieta, že by mala záujem predať bratislavský paroplynový cyklus. „Penta nepredáva Paroplynový cyklus, takže nemôžem vaše informácie potvrdiť,“ reagoval začiatkom decembra hovorca Penty Martin Danko na informácie agentúry SITA, podľa ktorých sa chystá Penta predať bratislavský paroplyn. „PPC sme nikomu nepredali, Penta je 100-percentným vlastníkom firmy,“ konštatoval v stredu pre agentúru SITA Danko.

Investičná skupina Penta nesúhlasí s predloženou novelou zákona o podpore OZE. Považuje ju za neopodstatnenú a nesprávnu. “Zdôrazňujeme, že sa kategoricky ohradzujeme voči akémukoľvek spájaniu seba alebo spoločnosti PPC s prípravou uvedenej novely zákona. Sme presvedčení, že v takej podobe, ako je novela pripravená, by nemala pokračovať v legislatívnom procese a predkladateľ by ju mal stiahnuť,“ povedal v piatok hovorca investičnej skupiny Penta Martin Danko.