Home

Nachádzate sa tu

Peter Šimko

 

Autor článku je šéfredaktorom portálu Poistenie.sk, pôsobí v oblasti poisťovacieho obchodu od roku 1984. V súčasnosti je výkonným riaditeľom maklérskej spoločnosti HEUREKA Brokerage & Consulting. Hrá hokej a rád cestuje.

Peter Šimko Peter Šimko
Poistenie detí

Poisťovne ponúkajú pre deti rôzne poistné balíčky – Dukátik, Farbička, Lienka, Kamarát Snoopy, Včielka a iné. Sú v nich namiešané rôzne krytia, čo by povedzme pred 15 rokmi boli nemysliteľné.

Milujem Taliansko a všetko, čo k nemu patrí. Skvelé jedlo a víno, otvorených a temperamentných ľudí, prenádhernú prírodu a fantastické historické pamiatky.

Cestovné poistenie

Ak cestujete do zahraničia často alebo sa zdržujete v zahraničí dlhodobo, môžete si dojednať celoročnú kartu.

Rapid Life

Po odchode poisťovne ASTRA tu máme v krátkom čase ďalší problém. V posledných dňoch bolo oznámené v médiách, že bankrotuje aj životná poisťovňa Rapid Life z Košíc. Poviete si, veď to je v kapitalizme normálny očistný proces. Nech choré odpadne a zdravé prežije.

Budovanie majetku

Každý sporiteľ starobného dôchodkového sporenia (2. piliera) je najmenej jedenkrát za rok informovaný o stave svojich dôchodkových úspor. Niekto má väčšie, niekto menšie očakávania, niektorí ľudia sú aj sklamaní.

Dôchodky

Starobné dôchodkové sporenie prešlo od svojho vzniku v roku 2005 mnohými dramatickými zmenami, úpravami, deformáciami, reštrikciami, ba až útokmi zo strany politických garnitúr. Až štyrikrát bol systém 2.

Poškodený ventil

Dnes vám porozprávam ďalší skutočný príbeh o prasknutom vodovodnom ventile, ale miesto, osoby, mená a názvy sú vymyslené.

Online poistenie

Poistenie je obchod s dôverou zákazníka. Obchod s rizikom, ktoré poisťovňa prevezme a klient jej rád zaplatí. Zmluvný záväzok o udalosti, ktorú si ani jedna zo zmluvných strán nepraje.

Air bag

Každý človek zodpovedá za svoje konanie a ručí za škodu, ktorú spôsobí. Keď čokoľvek robíme alebo niečo vlastníme, hrozí nám, že niekto vznesie voči nám nárok na náhradu škody.

Mám problémy

Som mladý a zdravý, silný a plný elánu, zdroj nevyčerpateľnej energie sťaby motorová myš. Pracujem 12 hodín denne, po práci si ešte zamakám v posilňovni alebo si idem zaplávať. V stravovaní sa neobmedzujem, zjem čokoľvek. Občas sa opijem, fajčím 20 cigariet denne.

O chvíľu začínajú jarné prázdniny a mnohí z Vás sa chystajú s rodinou do Álp. Od pondelka 20. februára 2017 patrí týždeň deťom z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja, od 27.

Cencúle

Každý z nás zodpovedá za škodu, ktorú zaviní svojím konaním (subjektívna zodpovednosť), ale zodpovedáme aj za takú škodu, ktorú nezaviníme a škoda sa stane na mojich schodoch, na chodníku na mojom pozemku, či pádom cencúľa na hlavu okoloidúceho zo

Sporenie na dôchodok

V roku 2014 prvýkrát v histórii počet starobných dôchodcov na Slovensku prekročil hranicu 1 000 000 duší. A dôchodcov každý rok pribúda, v roku 2060 budeme mať 2 500 000 dôchodcov. Poviete si, veď aj ľudí celkovo pribúda. To je pravda, ale počet pracujúcich sa nezvyšuje.

Dušan Smoleňák

Rozhovor s Dušanom Smoleňákom, generálnym riaditeľom poisťovne MSIG Insurance AG na Slovensku. O vývoji poistného trhu, chystanom 8%-nom odvode a ako bonus dobré rady pre priemyselných klientov.

Konferencia SIBAF 2016

Nuž, vybral som sa v stredu ráno 12.10.2016 do Refinery Gallery v Bratislave na 10. ročník SIBAF, čo je odborná konferencia sprostredkovateľov poistenia.