Platby cez QR kódy už aj pre mobilné zariadenia Apple

10.12.2013

BRATISLAVA 10. decembra (WBN/PR) – Platiť prostredníctvom QR a čiarových kódov odteraz vo VÚB môžu už aj majitelia mobilných zariadení s operačným systémom iOS. Využiť na to môžu aplikáciu VÚB Mobil banking z ponuky Appstore.

Pre klientov s operačným systémom Android je aplikácia VÚB Mobil banking dostupná od októbra tohto roku a počet jej užívateľov počas dvoch mesiacov prekročil hranicu 10 tisíc. Teraz si ju môžu z Appstore stiahnuť aj majitelia mobilných zariadení s operačným systémom iOS. Oproti webovej aplikácii dostupnej pre všetky mobilné zariadenia s prístupom na internet ponúka mobilná aplikácia novú funkcionalitu – platenie prostredníctvom QR a čiarových kódov.

„Klikni, namier, potvrď – zadanie platby cez QR alebo čiarový kód trvá len niekoľko sekúnd a výrazne skracuje čas potrebný na zaplatenie faktúry či poštovej poukážky. Je to rýchle a pohodlné riešenie vyhovujúce nárokom moderného používateľa bankových služieb,“ hovorí Radovan Ako, Business Innovation Manager VÚB banky.

Aplikácia VÚB Mobil banking je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS s verziou 4.3 a vyššou a Android od verzie 2.1.

VÚB Mobile Banking pre Android
VÚB Mobile Banking pre iOS