Platy štátnych a verejných zamestnancov stúpnu o 16 eur

11.12.2013

BRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) – Vláda v stredu schválila dve nariadenia, na základe ktorých sa od začiatku budúceho roka zvýšia platy štátnych zamestnancov a zamestnancov verejnej správy. Platové tarify štátnych zamestnancov od 1. januára budúceho roka stúpnu o pevnú sumu 16 eur.

K rovnakému dátumu vzrastú o 16 eur aj platy zamestnancov pracujúcich vo verejnej správe. Platové tarify pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov sa zvýšia o päť percent. Nariadenia vychádzajú z kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa (KZVS) v štátnej a verejnej službe na rok 2014.

Odporúčame:

Štát pridá aj duchovným, ich platy sa zvýšia

Samotné KZVS zachovávajú platné sociálne benefity, ako je týždeň dovolenky a jedno odchodné navyše, skrátenie pracovného času o 0,5 hodiny denne, či príspevok zamestnávateľov do tretieho dôchodkového piliera.

Ich signatármi sú splnomocnení zástupcovia zamestnávateľov, reprezentovaní vládou, Združením miest a obcí Slovenska a predstaviteľmi samosprávnych krajov, a zástupcovia zamestnancov, reprezentovaní Konfederáciou odborových zväzov SR, Nezávislými kresťanskými odbormi Slovenska a Všeobecným slobodným odborovým zväzom.