Počet ľudí bez práce v Nemecku nečakane rástol

BERLÍN 28. marca (WEBNOVINY) – Počet ľudí bez práce v Nemecku v marci nečakane vzrástol, avšak miera nezamestnanosti zostala blízko najnižšej úrovne od znovuzjednotenia krajiny.

Nemecký úrad práce vo štvrtok informoval, že počet ľudí bez práce sa v treťom mesiaci tohto roka zvýšil o 13 tis. na sezónne upravených 2,935 milióna, zatiaľ čo analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters očakávali pokles o 4 tisíc.

Miera nezamestnanosti však zostala na nezmenenej úrovni 6,9 %, kde sa nachádza už od októbra 2012.

Neupravený počet nezamestnaných už tretíkrát od marca minulého roka zostal nad úrovňou troch miliónov. „Podmienky v ekonomike mali počas posledných niekoľko mesiacov malý dopad na nemecký trh práce, ktorý zostáva solídny,“ povedal šéf nemeckého úradu práce Frank-Jürgen Weise.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...