Počet ľudí na podpore sa v Španielsku rekordne znížil

MADRID 3. júla (WEBNOVINY) – Počet ľudí, ktorí v Španielsku poberajú podporu v nezamestnanosti, sa v júni prudko znížil, keďže sa krajina pripravuje na rušnú letnú turistickú sezónu.

Podľa údajov španielskeho ministerstva práce sa počet týchto ľudí v júni znížil o 99 tis. osôb na 4,6 mil. ľudí. Ich počet tak klesal už tretí mesiac po sebe.

Podľa ministerstva práce bol však júnový pokles poberateľov podpory v nezamestnanosti najväčším v histórii. Údaj o miere nezamestnanosti sa však vykazuje samostatne raz za štvrťrok.

Miera nezamestnanosti sa tak podľa najaktuálnejších informácií z konca marca tohto roka dostala na úroveň 24,4 % a bola tak najvyššia spomedzi všetkých členov eurozóny.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...