Počet nezamestnaných vo Francúzsku dosiahol nový rekord

PARÍŽ 26. apríla (WEBNOVINY) – Vo Francúzsku bolo v marci bez práce najviac ľudí v histórii. Medziročná miera nezamestnanosti bola v marci na úrovni 11,5 %, čo predstavuje 3,225 mil. osôb.

Vyplýva to zo štvrtkových oficiálnych údajov francúzskeho ministerstva práce.

Objavujú sa tak pochybnosti o tom, či sa francúzskej vláde do konca roka podarí zvrátiť trend rastúcej nezamestnanosti, tak ako sľúbila.

Počet registrovaných nezamestnaných v marci stúpol o 1,2 % a počet nezamestnaných tak rástol 23 mesiacov po sebe.

Francúzsky prezident vo štvrtok znova uisťoval verejnosť, že jeho cieľom je zvrátiť rastúci trend nezamestnanosti. Vyzval svoju vládu, aby spolu s ostatnými hráčmi na trhu využili všetky možné prostriedky na tvorbu pracovných miest. „Chcem, aby sa všetci francúzski občania v prípade tejto jednej národnej priority spojili,“ povedal Hollande.

Výrobcovia automobilov však chystajú prepúšťanie. Spoločnosť PSA Peugeot Citroen plánuje zrušiť vo Francúzsku 10 tis. pracovných miest a spoločnosť Renault chce v krajine prepustiť 7 500 pracovníkov do roku 2016.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...