Počet nových nezamestnaných v USA poklesol

WASHINGTON 27. decembra (WEBNOVINY) – Počet nových nezamestnaných v USA žiadajúcich o štátne dávky sa minulý týždeň znížil na najnižšiu úroveň za takmer mesiac.

Americké ministerstvo práce vo štvrtok informovalo, že počet nových nezamestnaných minulý týždeň klesol o 42 tis. na sezónne upravených 338 tisíc.

Dovolenkové obdobie spôsobuje volatilitu na trhu práce a aktuálne údaje sa ťažko interpretujú. Vývoj v oblasti žiadostí o podporu v nezamestnanosti sa však naďalej pohybuje v rozmedzí, ktoré podporuje očakávania výraznejšieho hospodárskeho rastu USA v budúcom roku.

Štvortýždňový priemerný počet nových nezamestnaných, ktorý zmierňuje volatilitu medzi jednotlivými týždňami, stúpol o 4 250 ľudí na 348 tis. osôb.

Správa rezortu práce ďalej ukázala, že počet Američanov poberajúcich podporu dlhšie ako týždeň sa v týždni končiacom sa 14. decembra zvýšil o 46 tis. na 2,923 mil. ľudí.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...