Počet nových nezamestnaných v USA výrazne klesol

WASHINGTON 12. júla (WEBNOVINY) – Počet nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v USA minulý týždeň výrazne klesol a dostal sa najnižšie za štyri roky.

Americké ministerstvo práce vo štvrtok informovalo, že počet žiadateľov o dávky v nezamestnanosti sa zmenšil o 26 tis. na sezónne upravených 350 tisíc.

Počet nových nezamestnaných tak klesol na najnižšiu úroveň od marca 2008.

Údaj o počte nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v predchádzajúcom týždni ministerstvo práce revidovalo mierne nahor na 376 tisíc. Pôvodne uvádzalo, že nových žiadateľov bolo 374 tisíc.

Štvortýždňový priemerný počet nových nezamestnaných, ktorý sa považuje za lepší ukazovateľ trendov na trhu práce, sa zmenšil o 9 750 na 376 500. Ide o výrazné zmenšenie, hoci štvortýždňový priemerný počet klesol iba na svoju májovú úroveň.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...