Počet žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v Írsku klesol

DUBLIN 4. januára (WEBNOVINY) – Počet obyvateľov Írska žiadajúcich o podporu v nezamestnanosti v decembri klesol už šiesty mesiac po sebe. Miera nezamestnanosti však zostala na úrovni 14,6 %.

Počet žiadateľov o dávky v nezamestnanosti sa minulý mesiac zmenšil o 1 400 na sezónne upravených 430 900.

Informoval o tom v piatok štatistický úrad krajiny. V roku 2012 o takmer 10 tis. klesol počet poberateľov podpory, medzi ktorých patria aj ľudia pracujúci na čiastočný úväzok, sezónni zamestnanci a príležitostne pracujúci. Ich počet sa však nepovažuje za úplne presný údaj o tom, koľko ľudí je bez práce.

Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpokladali, že počet žiadateľov o dávky v nezamestnanosti ku koncu roka klesne na 430 tisíc. Zároveň však prognózovali, že miera nezamestnanosti v závere roka bude vo výške 14,7 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...