Počiatkov tím na ministerstve dopravy je sformovaný

11.4.2012

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) – Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek (Smer-SD) má už sformovaný vlastný tím na ministerstve.

Vedúcim služobného úradu sa stal ešte minulý týždeň Martin Čatloš a štátnymi tajomníkmi sú od stredy František Palko a Andrej Holák.

„S pánom Palkom som spolupracoval na ministerstve financií a je podľa mňa veľmi vhodný kandidát. Momentálne trošku preorganizuje ministerstvo, pretože sekcie a všetko bolo zavesené priamo pod ministra a agenda štátnych tajomníkov nebola jasne popísaná v organizačnom poriadku,“ povedal Počiatek po stredajšom rokovaní vlády.

Organizačná štruktúra ministerstva bude podľa neho rozdelená na dve časti. Palko bude zastrešovať oblasť eurofondov, výstavby a regionálneho rozvoja a tiež samotnú rozpočtovú sekciu. „Vo všetkých týchto oblastiach má veľké skúsenosti,“ dodal Počiatek.

Palko pôsobil doteraz ako riaditeľ Inštitútu hospodárskej politiky. V prvej vláde Roberta Fica v rokoch 2006 až 2010 vykonával na ministerstve financií funkciu štátneho tajomníka ako nestraník, pričom rezortu vtedy šéfoval práve Počiatek.

Holák zastával post vedúceho služobného úradu na ministerstve dopravy, keď bol v prvej Ficovej vláde ministrom Ľubomír Vážny (Smer-SD). „V princípe do veľkej miery vykonával sčasti aj funkciu štátnych tajomníkov, lebo organizačná štruktúra bola zavesená pod ním,“ uviedol Počiatek s tým, že na ministerstve preberie železničnú, diaľničnú a poštovú agendu.

Počiatek už avizoval, že uskutoční aj personálne výmeny na ministerstve dopravy. Zdôvodňuje to tým, že po príchode bývalej vlády pred dvoma rokmi boli na ministerstve veľké zmeny na riadiacich postoch, a tiež nedostačujúcou kvalitou úradníkov.

„Sám osebe by som nemal žiadnu ambíciu ľudí zásadným spôsobom vymieňať, ale zatiaľ, čo som sa stretol, na viacerých postoch je nedostačujúca kvalita. Historicky politické nominácie sa budem snažiť nahradiť profesionálnymi nomináciami,“ uviedol Počiatek. Zmeny v štátnych spoločnostiach, napríklad v železničných firmách, chce riešiť v najbližších týždňoch.