Podľa francúzskeho ministra práce je jeho krajina v bankrote

BRATISLAVA 29. januára (WEBNOVINY) – Francúzsky minister práce Michel Sapin šokoval krajinu, keď Francúzsko označil za štát, ktorý je „úplne v bankrote“.

Minister sa tohto faux pas dopustil v rozhlasovom rozhovore, čím prezidenta Francoisa Hollanda dostal do postavenia, v ktorom sa musí snažiť vymazať potenciálne škody na povesti krajiny. Informovala o tom internetová stránka telegraph.co.uk.

„Je tu štát, ale je to úplne zbankrotovaný štát,“ povedal Sapin. „Preto musíme zrealizovať plán zníženia deficitu a nič by nás nemalo donútiť odchýliť sa od tohto cieľa,“ vyhlásil minister.

Vyjadrenie šéfa francúzskeho rezortu práce prišlo v čase, kedy sa prezident Hollande snaží vylepšiť obraz francúzskej ekonomiky tým, že sľúbil redukciu deficitu krajiny znížením výdavkov o 60 mld. eur v najbližších piatich rokoch. Okrem toho prezident uviedol, že zvýši dane o 20 mld. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...