Podľa Moody’s je rating Talianska naďalej ohrozený

MILÁNO 3. októbra (WEBNOVINY) – Politická nestabilita v Taliansku ohrozuje úverový rating krajiny aj po tom, čo vláda premiéra Enrica Lettu prežila hlasovanie o vyslovení dôvery. Uviedla to vo štvrtok medzinárodná ratingová agentúra Moody’s.

Naďalej totiž existuje riziko, že pomery v krehkej vládnej koalícii ohrozia plnenie rozpočtových a štrukturálnych reforiem. „Takéto zdržania by zmarili zotavenie ekonomiky,“ varuje agentúra.

Moody’s očakáva, že Taliansko v tomto roku nesplní limit EÚ pre výšku rozpočtových deficitov na úrovni 3 % hrubého domáceho produktu (HDP). Tretia najväčšia ekonomika eurozóny má od agentúry ratingovú známku Baa2 s negatívnym výhľadom.

Vláda talianskeho premiéra Enrica Lettu prežila v stredu hlasovanie o dôvere. Za pokračovanie vlády hlasovalo 235 z 305 prítomných senátorov, 70 sa vyslovilo proti.

Takýto výsledok na poslednú chvíľu umožnilo rozhodnutie expremiéra Silvia Berlusconiho, ktorého strana Ľud slobody (PdL) Lettu pri hlasovaní podporila. Hlasovanie ukončilo politickú krízu, ktorá vznikla po tom, čo v sobotu Berlusconi nariadil svojim piatim ministrom, aby vystúpili z kabinetu. O vyslovenie dôvery požiadal zákonodarcov premiér Letta.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...