Podľa OECD v ekonomike eurozóny nastalo oživenie

BRATISLAVA 11. marca (WEBNOVINY) – Oživenie ekonomiky eurozóny a osobitne Nemecka naznačili zložené indexy vedúcich indikátorov (CLI), ktoré zostavuje Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).

Zložený index vedúcich indikátorov, ktorý naznačuje budúcu ekonomickú aktivitu, v prípade celej OECD v januári tohto roka medzimesačne posilnil o 0,1 % na úroveň 100,4 bodu, čo signalizuje posilnenie hospodárskeho rastu.

CLI eurozóny oproti decembru stúpol o 0,16 % na 99,7 bodu a CLI Nemecka vzrástol o 0,35 % na 99,6 bodu.

Z vývoja zložených indexov vedúcich indikátorov Talianska a Francúzska vyplýva zastavenie ekonomického poklesu. CLI Talianska si v januári oproti decembru pripísal 0,11% a posilnil na 99,3 bodu a CLI Francúzska vzrástol o 0,05 % na 99,5 bodu.

Zložený indexov vedúcich indikátorov Veľkej Británie signalizoval hospodársky rast v blízkosti jeho dlhodobého trendu ale s oslabujúcou dynamikou. Britský CLI stúpol o 0,01 % na 100,6 bodu.

Zložené indexy vedúcich indikátorov USA a Japonska naďalej signalizovali posilnenie ekonomického rastu. Americký CLI v januári získal 0,08 % a stúpol na 100,9 bodu. CLI Japonska vzrástol o 0,2 % na 100,6 bodu.

Indexy Číny a Indie naznačili slabší rast v porovnaní s dlhodobým trendom. Čínsky CLI klesol o 0,11 % na 99 bodov a indický oslabil o 0,2 % na 97,2 bodu. Z CLI Ruska však vyplýva oživenie hospodárskeho rastu. Ruský index si pripísal 0,24 % posilnil na 99,6 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...