Podľa premiéra Fica môže výroba ocele a áut zmierniť krízu

TRNAVA 9. júla (WEBNOVINY) – Negatívne dopady hospodárskej krízy môže okrem ozdravovania verejných financií zmierniť aj podpora pilierov ekonomiky, akými sú oceliarstvo a výroba automobilov.

Po stretnutí s podpredsedami Európskej komisie Antoniom Tajanim, Marošom Šefčovičom a slovenskými podnikateľmi to v utorok v Trnave povedal premiér Robert Fico.

,,Musíme urobiť všetko preto, aby piliere ekonomiky prežili a znovu sa rozbehli,“ zdôraznil Fico.

Ocenil, že Tajani je aktívny v príprave akčného plánu pre oceľ alebo v pripravovaných opatreniach na podporu výroby automobilov v Európe. Počas svojej návštevy Slovenska si prezrel aj oceliareň v Podbrezovej a automobilku v Trnave.

Tajani predsedu vlády informoval, že v prípade čerpania eurofondov v rokoch 2014 – 2020 budú mať k ním prístup aj veľké podniky s veľkým počtom zamestnancov na Slovensku, ak ich použijú na výskum a inovácie. Zaviazal sa, že bude dohliadať nad aplikáciou akčných plánov pre oceliarsky aj automobilový priemysel, aby nezostali len na papieri.

Podpredseda Európskej komisie Antonio Tajani zodpovedá za oceliarsky a automobilový priemysel, ale aj za turizmus. Podľa Maroša Šefčoviča razí politiku, aby sa európsky priemysel vrátil tam, kde patrí, teda k dvadsiatim percentám európskeho HDP.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...