Podľa S&P by mal rating Írska zostať v investičnom pásme

Foto: SITA/APLONDÝN 11. januára (WEBNOVINY) – Rating Írska, ktorý mu udelila medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s (S&P), by mal počas roku 2013 zostať v investičnom pásme, a to aj napriek tomu, že má negatívny výhľad.

Vyhlásil to v piatok šéf S&P pre európske vládne ratingy Moritz Kraemer. „Flexibilita spoločnosti a trhov v Írsku je pravdepodobne výraznejšia, než v iných okrajových krajinách,“ povedal Kraemer. Zároveň dodal, že Írsko stále čelí značným rizikám, ktorých väčšina pramení z bankového sektora.

Standard & Poor’s hodnotí rating Írska stupňom BBB+. „Naďalej bez problémov evidujeme rating krajiny v investičnom pásme a očakávam, že sa to počas tohto roka nezmení,“ dodal Kraemer.

Dublin vykonal tento týždeň veľký krok k ukončeniu medzinárodného úverového programu tým, že úspešne predal päťročné dlhopisy za 2,5 mld. eur v emisii, ktorá ukázala ochotu investorov opäť Írsku požičiavať.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...