Podnikateľská nálada v Nemecku sa zhoršila

BERLÍN 22. marca (WEBNOVINY) – Podnikateľská nálada v Nemecku sa v marci zhoršila po tom, ako sa štyri mesiace zlepšovala.

Terajšie problémy sprevádzajúce snahu dohodnúť balíček núdzovej pomoci pre Cyprus totiž opätovne oživili obavy, že dlhová kríza eurozóny by mohla zaťažiť najväčšiu európsku ekonomiku.

Index podnikateľskej dôvery, ktorý na základe prieskumu na vzorke zhruba 7 tis. firiem zostavuje mníchovský inštitút Ifo, oslabil v marci na 106,7 bodu z februárovej úrovne 107,4 bodu.

Nenaplnili sa tak očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí predpovedali, že index dôvery posilní na 107,6 bodu.

Euro po zverejnení správy o zhoršení podnikateľskej nálady v Nemecku kleslo voči jenu na dvojtýždňové minimum 121,44 JPY/EUR.

Voči doláru spoločná európska mena po zverejnení hodnoty indexu podnikateľskej dôvery inštitútu Ifo oslabila na 1,2894 USD/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...