Poisťovňa Dôvera pripravuje trestné oznámenia

BRATISLAVA 29. januára (WEBNOVINY) – Zdravotná poisťovňa Dôvera pripravuje právne kroky voči zamestnancom, ktorí porušili pracovno-právne predpisy pri nábore nových poistencov.

Dôvera má niekoľko podozrení na podvodné konanie súvisiace s podávaním prihlášok počas prepoisťovacieho obdobia. V súčasnosti pripravuje dve trestné oznámenia.

Ako informoval manažér odboru PR Dôvery Branislav Cehlárik, o podozrivom konaní sa poisťovňa dozvedá z reakcií samotných poistencov, ktorí žiadajú o storná prihlášok.

Každý ich podnet teraz Dôvera preveruje. Ak sa preukáže ako opodstatnený, danú prihlášku stornujú.

„Chcem uistiť všetkých našich klientov a partnerov, že podobné prípady netolerujeme, každému venujeme potrebnú pozornosť a hľadáme preň riešenie,“ povedal generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.

Poisťovňa podľa neho robí všetko preto, aby sa podobným situáciám v budúcnosti vyhla. „V súlade s internou politikou ukončíme spoluprácu s každou osobou, ktorá konala v rozpore s predpismi a zároveň posudzujeme možnosť podania žaloby a trestného oznámenia,“ zakončil Cehlárik.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...