Pokles nádejí o zotavovanie ekonomiky stiahli dole ceny ropy

NEW YORK 1. marca (WEBNOVINY) – Ceny ropy vo štvrtok klesli. Na trhoch sa totiž znovu objavili obavy zo stavu globálnej ekonomiky a zo sily dopytu.

Údaje amerického ministerstva obchodu ukázali, že americká ekonomika rástla vo štvrtom štvrťroku iba o 0,1 %. Oslabili sa tak nádeje, že zotavovanie ekonomiky naberá na sile. Tempo rastu americkej ekonomiky bolo v sledovanom období najpomalšie od prvého kvartálu 2011 a zďaleka nestačí na výraznejší pokles miery nezamestnanosti. Aprílové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 49 centov na 111,38 USD za barel.

Ceny ľahkej americkej ropy poklesli o 71 centov na 92,05 USD.

Ceny zlata vo štvrtok klesli, keďže údaje z americkej ekonomiky ukázali, že hrubý domáci produkt (HDP) USA vo štvrtom štvrťroku mierne rástol, kým počet nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v USA poklesol. Počet nových žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v USA minulý týždeň poklesol viac, ako sa predpokladalo. Je to náznak toho, že americký trh práce sa zotavuje.

Počet nových žiadateľov klesol o 22 tis. na sezónne upravených 344 tis. ľudí. Vo štvrtok o tom informovalo americké ministerstvo práce. Analytici oslovení v prieskume agentúry Reuters predpokladali, že počet nových uchádzačov o podporu v nezamestnanosti poklesne na 360 tis. ľudí. Spotová cena zlata do 20:18 GMT klesla o 1,1 % na 1 578,86 USD za uncu. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli nižšie o 17,60 USD na úrovni 1 578,10 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...