Poplatky v banke môžu byť aj nulové

27.6.2012

BRATISLAVA 27. júna (WBN/PR) – Plánované legislatívne zmeny opäť rozvírili bankové vody. Zavedenie odvodu z vkladov fyzických osôb totiž môže v praxi znamenať , že si banky začnú odvody kompenzovať zvýšením poplatkov. Aj keď to v súčasnosti popierajú, pravdou zostáva, že už teraz dochádza k zmene sadzobníkov niektorých bánk a klient zaplatí za svoj účet zase o niečo viac.

Opačným príkladom je direct banka ZUNO, ktorá už vyše roka uplatňuje filozofiu minimálnych poplatkov. Výhodou online banky je to, že nepotrebuje sieť pobočiek a stovky zamestnancov. Aj vďaka tomu dokáže klientovi ponúknuť takmer nulové poplatky a výhodné úročenie na sporiacich produktoch. Rovnako to platí aj pri bezúčelových spotrebných úveroch bez ručiteľa s názvom PÔŽIČKA. „ZUNO vám požičia až do výšky 20 000 €, a keďže si všetko dokážete zariadiť cez internet, šetrí aj váš čas. Stačí, ak potrebné dokumenty odovzdáte prostredníctvom internet bankingu, následne si zvolíte deň splácania či určíte mesiac splátkových prázdnin. Zaujímavá je aj úroková sadzba, ktorá sa pohybuje od 7,9 % ročne“, hovorí produktová manažérka ZUNO Milota Novodomcová.

Ak chcete, aby vám banka sms-kou pripomenula dátum blížiacej sa splátky, prípadne si poistiť pôžičku či splatiť ju predčasne bez dodatočných poplatkov, môžete siahnuť po takzvanej pôžičke plus. „Platí to aj v prípade, ak počas splácania zistíte, že vami zvolená výška splátky presahuje vaše mesačné výdavky a budete si ju chcieť zmeniť, alebo ak si budete chcieť skrátiť dobu splácania“, vysvetľuje Milota Novodomcová. S týmito službami je už spojený mesačný poplatok – 2,99 €.

Výber banky je dôležitý, najmä ak nechcete svoju výplatu míňať na zbytočné poplatky. Takto ušetrené peniaze radšej uložte na sporiaci účet a nechajte banku pracovať za vás.

Náš tip: Presuňte si peniaze do direct banky, získajte bežný účet za 0 € a požičajte si bez zbytočných poplatkov, ručiteľa či dokladovania účelu od 7,9 % p.a.