Portál telepresence.sk – miesto pre on-line video informácie

7.11.2013

BRATISLAVA 7. novembra (WBN/PR) – V minulom roku 2012 boli tieto služby doplnené o on-line streaming – živé internetové prenosy z akcií, ktoré sú zároveň nahrávané a zálohované do archívu. Následný vstup a prezeranie video-súborov z archívu je, po dohode s organizátorom, umožnený registrovaným účastníkom.

Konferenčné služby na tejto báze už niekoľko rokov využíva viacero event / promo agentúr, vzdelávacie organizácie a združenia. Technicky veľmi zaujímavé riešenie bolo použité pri odovzdávaní prestížného ocenenia Zlatý Biatec, ktoré udeľuje od roku 1993 Neformálne ekonomické fórum – Hospodársky klub. Medzinárodnú cenu Zlatý Biatec 2013 pre zahraničnú osobnosť získal Dr. Rongxiang Xu z USA za „vedeckú metódu a riešenie regenerácie ľudských orgánov a predĺženia života“. Odovzdávanie ocenenia i viac ako hodinovú prezentáciu z Los Angeles sledovalo v priamom prenose prostredníctvom portálu www.telepresence.sk viac ako 300 on-line divákov z rôznych krajín sveta – Číny, Južnej Kórei, USA, Honk-kongu, Mexika, Ruska, Kanady a Slovenska. V Pálffyho paláci v Bratislave sa odovzdávania a videokonferenčného spojenia zúčastnilo viac ako 60 členov Hospodárskeho klubu a pozvaných osobností SR. Vysoko-kapacitnú internetovú konektivitu zabezpečila spoločnosť GTS Slovakia, s ktorou spoločnosť Contineo spolupracuje pri podobných projektoch.

Celý prenos z akcie Zlatý Biatec 2013, ako aj popis a výhody poskytovaných služieb nájdete na portály www.telepresence.sk.