Portugalské banky majú požičaných viac ako 60 miliárd eur

LISABON 9. júla (WEBNOVINY) – Požičiavanie si portugalských bánk od Európskej centrálnej banky (ECB) v júni oproti máju vzrástlo o 3 % a dostalo sa na novú rekordnú úroveň, keďže peňažné podniky krajiny, ktorá dostáva zahraničnú núdzovú pomoc, si naďalej nedokážu požičať inde v dôsledku dlhovej krízy eurozóny.

Portugalská centrálna banka v pondelok na svojej internetovej stránke informovala, že kumulatívny objem úverov bánk od ECB na konci júna bol v sume 60,5 mld. eur. Predošlý rekordný objem pôžičiek od ECB bol v máji, a to na úrovni 58,7 mld. eur.

Portugalské banky sú už dlho vytlačené z medzibankového úverového trhu, keďže iné banky nie sú ochotné im požičať peniaze napriek tomu, že hlavné banky Portugalska v júni splnili nové požiadavky Európskeho úradu pre bankový dohľad (EBA) na kapitálovú primeranosť.

Lisabon je príjemcom núdzovej pomoci zo strany EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF) v celkovej sume 78 mld. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...