Portugalsko pokrivkáva v plnení reforiem, dostalo viac času

LISABON 12. septembra (WEBNOVINY) – Portugalsko dostalo viac času na splnenie rozpočtových cieľov, keďže ekonomika krajiny upadla do hlbšej recesie.

Predstavitelia EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF) to uviedli v utorok. Inšpektori Európskej komisie (EK), Medzinárodného menového fondu (MMF) a Európskej centrálnej banky (ECB) stanovili nový rozpočtový cieľ pre Portugalsko v oblasti deficitu na úrovni 5 % v tomto roku, 4,5 % v budúcom roku a vo výške 2,5 % v roku 2014.

Pôvodne sa v rámci podmienok medzinárodnej pomoci Portugalsko zaviazalo, že v tomto roku zníži rozpočtový deficit na 4,5 % a v budúcom roku na úroveň 3 %.

Podľa portugalského ministra financií Vitora Gaspara horšiu situáciu portugalského rozpočtu spôsobila prehlbujúca sa kríza v eurozóne. To podľa neho zahŕňa aj Španielsko, ktoré je pre Portugalsko najväčším exportným trhom.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...