Portugalsko požiadalo veriteľov o odloženie inšpekcie

LISABON 12. júla (WEBNOVINY) – Portugalská vláda požiadala o odklad nasledujúcej pravidelnej inšpekcie medzinárodných veriteľov.

Vo štvrtok o tom informovalo portugalské ministerstvo financií. O neskorší príchod inšpektorov ‚trojky‘ veriteľov – Európskej komisie, Európskej centrálnej banky a Medzinárodného menového fondu – Lisabon požiadal s ohľadom na „súčasnú politickú situáciu“ v krajine.

Ministerstvo financií v stanovisku uviedlo, že 8. a 9. pravidelná inšpekcia sa po dohode s veriteľmi odohrajú súčasne, v termíne koncom augusta alebo začiatkom septembra. Pôvodne bol začiatok návštevy inšpektorov naplánovaný na pondelok 15. júla.

Portugalsko sa dostalo do politickej krízy pred týždňom, keď zo svojich funkcií krátko po sebe odstúpili ministri financií a zahraničných vecí. Odklad kontrolnej návštevy trojky je jej prvým priamym dopadom na medzinárodný záchranný finančný program krajiny v celkovej hodnote 78 mld. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...