Portugalský premiér sľubuje pokračovanie vlády, chce dôveru

LISABON 22. júla (WEBNOVINY) – Portugalský premiér Pedro Passos Coelho v pondelok vyzval na obnovenie dôvery, ktorou otriasla tento mesiac politická kríza.

Krajina podľa neho bude pokračovať v reformách, aby mohla vystúpiť z medzinárodnej úverovej dohody podľa plánu v polovici budúceho roka.

V prvom verejnom vystúpení po tom, čo prezident krajiny odmietol vypísať predčasné voľby, premiér vyzval vládu, aby pokračovala až do skončenia svojho funkčného obdobia v roku 2015.

„Obnovíme dôveru bez toho, aby sme vyvolali pochybnosti o procese, ktorý uskutočňujeme a hovoríme áno, program pomoci chceme ukončiť v dohodnutom termíne,“ zdôraznil premiér.

Portugalský prezident Anibal Cavaco Silva vylúčil predčasné voľby po tom, ako zlyhali rokovania troch hlavných politických strán o podpore medzinárodnej pomoci. Vládnu stredopravicovú koalíciu vyzval, aby zostala v úrade a zabezpečila dodržanie podmienok zahraničnej pomoci. Rokovania medzi koalíciou a opozičnými socialistami, ktorí chcú zmeniť podmienky pomoci, skončili v piatok bez výsledku.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...