Poslanci by agrosektoru škrtli dotácie, vraj sa nič nestane

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Parlamentná rozprava k správe o reforme Spoločnej poľnohospodárskej politiky (CAP) sa zmenila na kritiku európskych dotácií v poľnohospodárstve.

Poslanec opozičnej strany SaS Peter Osuský si myslí, že pokiaľ by EÚ prestala z hodiny na hodinu dotovať všetkých farmárov, nič by sa nestalo.

Nízke dotácie podľa neho nie sú podstatou problémov slovenského agrosektora, tá spočíva už v ich samotnej existencii. „Mali by zaniknúť naraz, v jednej minúte a v celej Európe,“ dodal.

Poslanec vládnej strany Smer-SD Marian Záhumenský má na túto problematiku podobný názor ako Osuský. Podľa Záhumenského samotná výška dotácií pre slovenských poľnohospodárov nezohráva hlavnú rolu.

Za dôležitejšie označil skôr nastavenie rovnocenných podmienok pre všetkých farmárov vo všetkých krajinách EÚ. Vládny Smer-SD aj opozícia sa zhodli na tom, že podmienky pre poľnohospodárov boli zle nastavené už pri vstupe Slovenska do EÚ. Nezhodli sa však na tom, kto za vzniknutý stav nesie zodpovednosť.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...