Poslanci pustili návrh novely o regulácii mlieka ďalej

21.9.2012

BRATISLAVA 21. septembra (WEBNOVINY) – Parlament na štvrtkovej schôdzi posunul do druhého čítania návrh novely zákona poslancov Mariána Záhumenského (Smer-SD) a Magdy Košútovej (Smer-SD) o organizovaní trhu s vybranými poľnohospodárskymi výrobkami.

Cieľom legislatívy je vykonanie nariadenia Európskeho parlamentu (EP) a Rady Európskej Únie (EÚ), týkajúce sa regulácie zmluvných vzťahov v sektore mlieka a mliečnych výrobkov.

Novela upravuje podmienky predkladania žiadostí o uznaní organizácie výrobcov, združenie organizácií a výrobcov a medziodvetvových organizácií v sektore mlieka. Rovnako dopĺňa zákon o kontrolnú a sankčnú právomoc Pôdohospodárskej a platobnej agentúry (PPA) nad plnením podmienok uznania organizácii a združení v mliekarenskom odvetví.

Novela nebude mať podľa predkladateľov dopad na štátny rozpočet, rozpočty vyšších územných celkov a rozpočty obcí, zamestnanosť, životné prostredie ani informatizáciu spoločnosti. Rovnako ani podnikateľské prostredie nepocíti žiadne negatívne vplyvy novej legislatívy. Za prijatie novely bolo 97 poslancov, 45 sa hlasovania zdržalo. Proti jej prijatiu nehlasoval žiadny zo zúčastnených zákonodarcov.