Poslanec Hlina zakúril pred ministerstvom zdravotníctva

Poslanec NR SR Alojz Hlina počas akcie s heslom „Zakúrime – ozdravíme“ s cieľom predstaviť služby firmy PP STUPID SHIP pred Minsterstvom zdravotníctva SR. Foto: SITA/Gabriel KuchtaBRATISLAVA 16. januára (WEBNOVINY) – „Zakúrime ozdravíme“. S takýmto transparentom prišiel v stredu pred ministerstvo zdravotníctva (MZ) poslanec NR SR Alojz Hlina. Reagoval tak na prípad žilinskej nemocnice, kde ozdravný plán pre toto zdravotnícke zariadenie vypracovala firma PP Partnership s konateľom kotolníkom.

Aby poslanec do bodky naplnil svoj transparent, priniesol so sebou i kotol a doslova podkúril pod oknami rezortu zdravotníctva.

„Snažím sa vyjadriť plasticky tú obrovskú absurditu, ktorá je. Tušil som, že v tejto krajine sú neobmedzené možnosti pre niekoho, ale toto už naozaj prechádza cez hranice,“ skonštatoval Hlina.

Ako pokračoval, ministerstvo zdravotníctva má svojský prístup, na jednej stane podľa neho ministerka Zuzana Zvolenská nosí značne lobistické zákony do parlamentu, ktoré z bohatých robia superbohatých, na druhej strane „nepohrdne šušťákovým druhom obchodu“. „Tento typ podnikania, kde kotolníci vypracovávajú ozdravné plány pre veľké štátne nemocnice, to je 15 rokov dozadu. Šušťáky, fialové saká a tento typ, takže z toho som dosť prekvapený, že ešte to tu je,“ uviedol Hlina.

Poslanec okrem kotla a transparentov priniesol Zvolenskej i karikatúru so znázornením žilinskej nemocnice, ktorú šéfke rezortu nechal na podateľni ministerstva. Zároveň sa pripojil k iniciatíve poslancov Viliama Novotného (SDKÚ-DS) a Daniela Lipšica (NOVA) ako aj ich politických strán, ktoré od ministerky žiadajú jasné stanovisko k dianiu v spomínanej nemocnici.

Rezort zdravotníctva sa bližšie k akcii poslanca Hlinu nevyjadroval. „Na prihrievaní si politickej polievky na základe vykonštruovanej kauzy sa ministerstvo zdravotníctva nebude podieľať,“ povedala na margo Hlinovej akcie hovorkyňa MZ Zuzana Čižmáriková.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...