PPS Group prijme nových zamestnancov a zvýši platy

BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) – Detvianska strojárska spoločnosť PPS Group prijme do zamestnania nových ľudí. “V najbližších mesiacoch to bude 70 až 80 ľudí,“ uviedol generálny riaditeľ firmy PPS Group Pavol Šimkovič.

Podnik v závere minulého roka prepustil pre zníženie objednávok od rozhodujúcich odberateľov 180 kmeňových zamestnancov.

“Prognózy vývoja objednávok sú optimistickejšie, preto budeme môcť prepustených zamestnancov začať prijímať späť,“ dodal Šimkovič.

Zamestnanci detvianskej spoločnosti sa dočkajú aj zvýšenia platov. Vedenie strojárskeho podniku PPS Group a zástupca odborov totiž podpísali kolektívnu zmluvu, ktorá garantuje zvýšenie tarifnej mzdy pre všetkých zamestnancov o 4,5 % a tiež zachovanie všetkých nadštandardných sociálnych výhod. “Som veľmi rád, že rokovania o kolektívnej zmluve sa niesli v pragmatickom duchu. Napriek neľahkému obdobiu, v ktorom sa nachádzame, sme našli spoločnú reč. Zvýšenie tarifných platov o 4,5 % vnímame ako ocenenie práce našich zamestnancov,“ konštatoval Šimkovič.

Kolektívna zmluva vstúpi do platnosti od apríla tohto roka. “Nastavenie kolektívnej zmluvy od apríla umožňuje, aby do vyjednávania o nových podmienok mohli byť brané do úvahy aktualizované hodnoty inflácie a iných makroekonomických ukazovateľov za predchádzajúci rok,“ uzavrel finančný riaditeľ PPS Group Michal Sýkora.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...