Pre šafárenie v Lesoch SR žiada Zsolt Simon hlavy manažérov

BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) – Podpredseda strany Most-Híd Zsolt Simon vyzýva ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka, aby odvolal z funkcie šéfa štátneho podniku Lesy SR Ctibora Határa a obchodného riaditeľa Miroslava Leláka.

Dôvodom má byť nehospodárne nakladanie s majetkom štátneho podniku Lesy SR.

Simon na stredajšom tlačovom brífingu Jahnátkovi vyčítal, že jeho nominanti dodali do firmy Smrečina Hofatex drevo a štiepku v hodnote 971 tis. eur, za ktorú spracovateľ doteraz nezaplatil.

Simon vo svojom vystúpení ďalej poukazoval na pozadie problému. Ku koncu prvého štvrťroka 2012 totiž Smrečina štátu dlhovala 55 tis. eur, dôsledkom čoho bývalé vedenie štátnych lesov 17. apríla 2012 zastavilo dodávky dreva.

Do konca prvého polroka sa hodnota záväzkov po lehote splatnosti opäť dostala na nulu. Avšak nové vedenie Lesov SR malo podľa Simonových slov v rozpore s vnútornými smernicami dodať do Smrečiny v treťom štvrťroku vlaňajška 20 tis. metrov kubických dreva aj napriek tomu, že spracovateľ nemal bankovú garanciu.

„Kde skončili tieto peniaze, komu poslúžili?“ pýtal sa Simon. Podľa jeho vyjadrení je jasné, že tieto peniaze štátny podnik už nikdy nedostane späť.

Vedenie štátnych lesov podľa Simona vedelo, že štát peniaze neuvidí. Dodal, že či už o tom Jahnátek vedel, alebo nie, Határ s Lelákom v štátnom podniku nemajú čo robiť. Ak ich Jahnátek neodvolá, minister tak potvrdí, že toto celé sa dialo na jeho pokyn alebo s jeho vedomím.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...