Predaj áut v Británii vzrástol, najviac sa predáva Ford

LONDÝN 6. augusta (WEBNOVINY) – Predaj nových áut vo Veľkej Británii v júli v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka posilnil o 12,7 %.

Informovalo o tom v utorok britské Združenie výrobcov a predajcov automobilov (SMMT). V siedmom mesiaci sa tak v krajine predalo 162 tis. áut.

Najpredávanejšími júlovými modelmi boli Ford Fiesta a Ford Focus. Nasledoval model Vauxhall Astra od General Motors a Golf od Volkswagenu.

Za január až júl poskočil predaj áut v krajine o 10,3 % na 1,325 kusov. „Robustná podnikateľská a spotrebiteľská nálada v júli podporila rast trhu s novými autami,“ povedal dočasný šéf SMMT Mike Baunton. „Nedávno sme pozorovali škálu ekonomických indikátorov poukazujúcich na zlepšenie podmienok a zvýšenie našich prognóz predaja zdôrazňuje, ako pozitívne vidíme zvyšnú časť roka,“ dodal. SMMT očakáva, že predaj áut posilní v tomto roku v porovnaní s minulým o 8,4 % na 2,216 kusov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...