Predaj áut v Rusku vzrástol vo februári o štvrtinu

MOSKVA 11. marca (WEBNOVINY) – Predaj áut v Rusku vzrástol vo februári medziročne o 25 %, čo bolo viac, než sa čakalo. Informovala o tom v nedeľu Asociácia európskych spoločností (AEB). V krajine sa tak v druhom mesiaci tohto roka predalo 206 873 automobilov.

Za prvé dva mesiace tohto roka predaj áut v Rusku poskočil o 23 %, čo predstavuje v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška rast o 66 867 kusov. „Povzbudivý začiatok roku 2012 pokračuje … 23-percentný rast na začiatku roka je lepší, než sa čakalo,“ povedal predstaviteľ AEB David Thomas.

AEB prognózuje, že predaj áut na ruskom trhu v tomto roku posilní o 12 % na 2,8 mil. kusov, čo je blízko predkrízovej úrovne z roku 2008, kedy sa v krajine predalo 2,9 mil. áut.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...