Predaj nových áut vo Veľkej Británii vo februári posilnil

LONDÝN 6. marca (WEBNOVINY) – Registrácia nových áut vo Veľkej Británii vo februári medziročne poskočila o 7,9 %, keď ju podporil najvýraznejší rast dopytu súkromných spotrebiteľov za tri roky.

Informovalo o tom v stredu britské Združenie výrobcov a predajcov automobilov (SMMT).

Minulý mesiac v krajine zaregistrovali 66 749 nových áut, pričom išlo už o dvanásty mesiac rastu za sebou. Za prvé dva mesiace tohto roka sa registrácia áut v krajine medziročne zvýšila o 10,3 % na 210 391 áut.

Februárový nárast tak bol v súlade s priemerným rastom za posledné tri mesiace. Za posledných dvanásť mesiacov predstavoval priemerný nárast registrácií 6,4 %.

„Registrácia nových áut vo Veľkej Británii posilňovala posledný rok každý mesiac,“ povedal Mike Baunton, dočasný šéf SMMT.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...