Premiér Cameron odhalí budúcnosť Londýna v Únii

LONDÝN 23. januára (WEBNOVINY) – Britský premiér David Cameron sa v stredu vyjadrí na tému budúcnosti svojej krajiny v Európskej únii.

Líder Spojeného kráľovstva tak mal pôvodne urobiť minulý v piatok v holandskom Amsterdame. Návštevu Holandska však pre prebiehajúcu rukojemnícku drámu v Alžírsku zrušil. Očakáva sa, že požiada o vrátenie niektorých právomocí z Bruselu a podporí následný plebiscit v roku 2015.

Cameron čelí stále kritickejšiemu postoju svojich straníckych kolegov i väčšiny obyvateľov, ktorí žiadajú usporiadanie referenda o zotrvaní v 27-člennom bloku.

Okrem iného poukazujú aj na súčasné spory o návrhu rozpočtu únie na ďalších sedem rokov, s ktorého navyšovaním Londýn odmieta súhlasiť. Britský premiér v tejto súvislosti ešte minulý týždeň odmietol, že by EÚ „vydieral“ a zdôraznil, že stále podporuje členstvo Británie v EÚ.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...