Premiér chce oživiť značku Made in Czechoslovakia

29.11.2013

BRATISLAVA 29. novembra (WEBNOVINY) – Značka Made in Czechoslovakia by mohla podľa premiéra Robert Fico ožiť. O tejto myšlienke hovoril na štvrtkovom stretnutí s českým premiérom Jiřím Rusnokom.

„Bavili sme sa o spoločnom postupe pri presadzovaní značky Made in Czechoslovakia. Máme spoločné skúsenosti, že v niektorých regiónoch sveta si jednoducho nevšimli rozdelenie Československa,“ povedal Fico novinárom po prílete z Českej republiky.

Pocestujú spoločne

„Existujú krajiny v Ázii či Afrike, kde by sme sa radi postavili spoločne s Českou republikou so zaužívanou značkou z minulosti a spoločne ponúkali produkciu našich firiem,“ uviedol Fico.

Českému premiérovi ponúkol spoločnú cestu do jednej z takýchto krajín začiatkom budúceho roka. Podľa Fica je veľa krajín, kde významní predstavitelia hovoria česky alebo slovensky, lebo študovali na našich školách ešte do roku 1989.

Opäť budú rokovať

„Toto chceme využiť,“ povedal. Premiér tiež oznámil, že na prelome februára a marca bude ďalšie spoločné rokovanie vlád Slovenska a Českej republiky.

Slovenský premiér Fico navštívil vo štvrtok Prahu, kde s premiérom Rusnokom podpísal zmluvu o vzájomnom uznávaní vysokoškolských diplomov, čím odpadne stoeurový poplatok pri uznávaní diplomov z českých škôl na Slovensku. Predseda slovenskej vlády mal tiež prednášku a debatu so študentmi na Právnickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe.