Premiér Monti je presvedčený, že Gréci chcú ostať v eurozóne

CHICAGO 21. mája (WEBNOVINY) – Taliansky premiér Mario Monti je presvedčený, že Gréci chcú ostať v eurozóne. Taliansky predseda vlády to vyhlásil v nedeľu.

„Nie všetci Gréci sú pripravení urobiť to, čo je nevyhnutné pre zotrvanie v eurozóne, ale myslím si, že s blížiacim sa dátumom volieb je nálada v Grécku taká, že zotrvanie v eurozóne je pre krajinu kľúčové,“ povedal Monti.

V prvom kole parlamentných volieb v Grécku získali väčšinu v parlamente strany, ktoré sú proti úsporným opatreniam v krajine. Tieto strany však nedokázali zostaviť funkčnú koaličnú vládu a tak sa druhé kolo parlamentných volieb uskutoční 17. júna.

„Európa sa samozrejme nemôže vzdať svojich požiadaviek voči Grécku alebo ich výrazne zredukovať v snahe pomôcť mu,“ povedal Monti. „Myslím si, že nájdeme vyvážené riešenie,“ dodal.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...